Ana Sayfa
Özgeçmiş

Sanal Ortamlar ve Fotoğraflar

Merhaba, Allah selâmet versin.

Konu, sanal ortamlardaki (sosyal medya) fotoğraflarım. Yazmak, yazılı duyurmak zorunluluğu doğdu.

Sanal ortam sayfalarımdaki fotoğraflara bakan dostlarımdan bazıları 'sürekli (2023 05 07 günü ve öncesini kastederek) iktidara muhalif olanlarla fotoğraf çektirdiğim' izlenimi edindiklerini söylüyorlar.

Daha ileri gideyim; bu durumu beş yıllık televizyon programı maceramızda da gözlemleyebilirsiniz. Yani doğrudur. Hep muhalefetten insanlarla fotoğrafımız vardır.

Açıklamaya çalışayım:

Bir taraftan Pruva'yı siyasetten uzak tutup, denizin siyaset üstü olduğunu vurgulamaya çalışırken, diğer taraftan, parti ayırımı yapmadan iletişim kurabildiğimiz herkese 'deniz' endüstrisinin ülke için önemini anlatmaya çalıştık.

Her görüşme olmasa da genellikle görüştüklerimizle birlikte fotoğraf çekildi. Fakat iktidar partisiyle hiç fotoğrafımız olmadı. Çünkü onlara ulaşamadık.

Hakları geçmesin, görüştük, iki bin on sekizinin ortalarında İstanbul İl Başkanı beyefendinin yardımcılarından biri ile çok kısa bir görüşme yapabildim.

Sayın Yardımcı STÖ'lerle ilgili yardımcıydı ve bana 'sorunumun ne olduğunu' sordu. Ben de kendisine 'denizin ülke ekonomisine katkısını anlatmak için görüşmek istediğimi, sivil toplum örgütü olarak bir sorunum olursa zaten mülkî amirliğe gideceğimi' söyledim.

Oysa görüşme talebimin konusunun 'deniz endüstrisi' olduğu açık ve ayrıntılı olarak önceden yazıyla bildirilmişti.

Yani aslında il başkanlığı yasak savıyordu. Bir A4 sayfasına yakın açıklamaya rağmen 'bir STÖ görüşmek istiyor' düşüncesinden ileri gidememişti; büyük bir ihtimâlle yazıyı okumamışlardı.

Neyse, özetle; ana muhalefetin genel başkanına, diğer muhalefet partilerinin hiç olmazsa genel başkan yardımcılarına denizi anlatma imkânı buldum. Ne yazık ki iktidar partisinin hiçbir organına ulaşamadım. O nedenle bu partiden hiç kimseyle fotoğrafımız yok. Keşke denizi anlatacak birilerini bulabilsek de fotoğraf da çektirseydik.

Eğer 'denizi anlatabildiniz mi bari' diye sorarsanız, bunun ve başka benzeri nice sorunun cevaplarını birlikte bulabileceğimiz ve verebileceğimiz ortamlar oluşturmaya çalışıyorum, orada görüşürüz.

Kalın sağlıcakla. Pruvanız netâ olsun.

Yakup Korkmaz

Tuzla - İstanbul

202305070845

yakupkorkmaz.com © denizci’